Natura i atrakcje

 • Czantoria Kolej Linowa

  Kolej Linowa Czantoria Sp. z o.o. to przede wszystkim wyprzęgana Kolej Linowa z 4-osobowymi kanapami. Górna stacja Kolei Linowej znajduje się na wysokości 851 m n.p.m. Czas wjazdu na górę to około 8 – 10 minut. Łatwiejsze i komfortowe wsiadanie i wysiadanie wynikające z nowoczesnego rozwiązania technicznego, które powoduje, że kanapy w obrębie peronu zwalniają automatycznie swój bieg.

 • Równica

  Równica – szczyt górski o wysokości 884,6 m n.p.m. w odgałęzieniu Pasma Wiślańskiego w Beskidzie Śląskim, położony pomiędzy dolinami Wisły i Brennicy. Stoki i sam wierzchołek są porośnięte lasami, głównie bukowymi i mieszanymi.

 • eXtreme Park

  Górski Park Rozrywki położony jest u szczytu góry Równica o wysokości 885 m n.p.m w odgałęzieniu Pasma Wiślańskiego w Beskidzie Śląskim położony pomiędzy dolinami Wisły i Brennicy. Równica to góra od wielu lat owiana legendami, a starzy mieszkańcy Ustronia często nazywają ją Diablą Górą. Turystów przyciągają tutaj niezapomniane widoki, karczma biesiadna z regionalnym jadłem oraz wspaniałe atrakcje typu Rollercoaster Kino Sferyczne czy Kino 7D. Nasz Park obecnie jest jedynym z najbardziej znanych i rozpoznawanych Parków Rozrywki położonych w Beskidach.

 • Uzdrowisko Ustroń

  Nasze uzdrowisko znajduje się w samym sercu Beskidu Śląskiego. To niezwykle malownicze pasmo górskie będące częścią polskich Beskidów. Czyste powietrze osiąga tu idealną wilgotność, dzięki czemu to doskonałe miejsce na odpoczynek oraz regenerację i szybki powrót do zdrowia. To również region szczególnie polecany osobom, które przeszły choroby serca oraz dróg oddechowych.

 • Leśny Park Niespodzianek

  Leśny Park Niespodzianek to wyjątkowe miejsce nie tylko dla dzieci, ale również dla miłośników leśnej przyrody. Po lesie swobodnie poruszają się muflony i daniele, a zza ogrodzenia można przyjrzeć się żubrom, jeleniom i sarnom, dzikom, żbikom, jenotom, a nawet szopom praczom. Niezwykłymi miejscami w Parku są sokolarnia i sowiarnia oraz cieszące się ogromnym powodzeniem (organizowane w wolierach) pokazy lotów sokołów i sów. Pomyślano także o innych formach edukacji i zabawy poprzez interesujące eksponaty, filmy i prezentacje multimedialne. Dzieci chętnie zaglądną do Bajkowej Alei i na plac zabaw. Leśny Park Niespodzianek zaprasza turystów przez okrągły rok. fot.lesnypark.pl

 • Bulwary wiślańskie

  Bulwary wiślane w Ustroniu to popularna nowoczesna promenada, służąca spacerowiczom, a także amatorom „nordic walking”, nart biegowych i rowerzystom. Oświetlony trakt jest uczęszczany także zimą. Ustrońska Szkoła Narciarstwa Biegowego wytyczyła tu 6 km tras dla amatorów stylu klasycznego i wolnego. Z bulwarami sąsiaduje (w rejonie centrum letniska) Park Kuracyjny, na terenie którego znajduje się Ustroński Amfiteatr - miejsce wielu imprez kulturalnych i rozrywkowych.

bliskość natury i sztuki!

Na ścianach naszych apartamentów mogą Państwo podziwiać niezwykłą twórzczość Artystki z Zabrza: Anny Borkowskiej. Każdy Apartament, nie przypadkowo, wita gości obrazem zatytułowanym “Harmonia 2”. Obrazy z Serii Ulotnej, Wodnej, Złotej, Londyn czy W chmurach, idealnie wpasowują się w charakter naszych apartamentów i nawiązują do mocy czterech żywiołów, które nieustannie się ze sobą mieszają.

Wszystkie obrazy dostepne na stronie artystki www.galeriawchmurach.pl

Co mówią o nas Goście
Masz pytania?
Napisz do nas

  Instagram